Zlatan Ibrahimovic s’di të ndalet, shënon dy gola (VIDEO)

Ibrahimovic ka shënuar dy gola tjerë në MLS, por Los Angeles Galaxy është ndalur me një barazim nga Seattle Sounders FC.

Los Angeles Galaxy nuk ka arritur t’i marrë pikët e plota në shtëpi kundër Seattle Sounders FC, sfidë që përfundoi 2-2.

Por, pavarësisht se Galaxy nuk fitoi, Zlatan Ibrahimovic ishte ai që shkëlqeu me dy gola.

Ibrahimovic shënoi për 1-1 në minutën e 45’ dhe për 2-1 në minutën e 65’, para se Jorgen Skjelvik të shënojë për të barazuar në 2-2 në minutën e 82’.

20 gola në 21 ndeshje dhe 3 asiste këtë sezon, Ibrahimovic po shkëlqen te Galaxy.

Në total, ai deri më tani ka shënuar 42 gola në 48 ndeshje, statistika të frikshme për një lojtar 37-vjeçar

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi