Lajme

Zjarri ua shkrumboi shtëpinë, kërkohet ndihmë për familjen nga Prishtina

Orët e para të mëngjesit të së hënës ishin tragjike për familjen Shaqiri nga Prishtina.

Zjarri që ra pas orës 00:00 të mesnatës, kësaj familjeje ia shkrumboi komplet katin e shtëpisë në të cilin ata ishin duke jetuar.

Kësisoj, ata mbetën pa kulm mbi kokë dhe pa përkrahje financiare.

Për t’i dalë në ndihmë familjes është organizuar edhe një nismë online, ku mund të kontribuoni edhe ju në vegëzën e mëposhtme.

Postime të ngjajshme
Lajme

Duda Baljen e njihni, por jo edhe vajzën e saj! Duken si dy shoqe të ngushta

Lajme

Kurti i premton Turqisë shqyrtimin e vendosjes së ambasadës në Jerusalem

Lajme

Këto janë rastet e reja me Covid 19

Lajme

Gjermania fillon “të marrë frymë”, lehtësohen masat anti-Covid