Lajme

Zjarrfikësit në Podujevë, shpëtojnë 60 vjeçaren që kishte përfunduar në pusetën me thellësi 10 metra

Ata jo vetëm që ndihmojnë dhe janë aty kur ka zjarre, por se pa ta edhe shumë telashe tjera që qytetarëve mund tu kushtojnë me jetën, arrijnë t’i menjanojnë.

Bëhet fjalë për zjarrfikësit, të cilët jo vetëm këtyre ditëve por çdo ditë janë heronj në punën që bëjnë.

Një vepër të tillë e kanë bërë edhe gjatë ditës së sotme. Zjarrfikësit e Podujevës, kanë arritur të shpëtojnë një grua, e cila kishte rënë në një pusetë që kishte thellësinë 10 metra.

Tashmë me viktimën po merret njësiti emergjentë të cilët edhe i kanë ofruar ndihmën e parë./IndeksOnline

Postime të ngjajshme
Lajme

Paralajmërimi i Donika Kadaj-Bujupit

Lajme

Pamje: Aksident i rëndë në Prizren, ka të lënduar rëndë

Lajme

Valon Syla shkon me ‘mindil’ në Pressing, e tregon arsyen pse veproi kështu

Lajme

Këto janë komunat që nuk kanë asnjë rast aktiv me koronavirus