Sport

Zidane tregon arsyen pse mbrëmë nuk e inkuadroi Hazardin

Real Madridi duket se e ka kapur formën e dikurshme, derisa mbrëmë ka fituar me rezultat 2:0 ndaj Granadas në kampionat falë golave të Casemiro dhe të zakonshmit Benzema.

Zinedine Zidane, pas ndeshjes është parë i lumtur derisa e ka pranuar edhe një detaj interesant në lidhje me Eden Hazard.

Siç dihet, sulmuesi belg po vuan prej muajsh për shkak të dëmtimeve të ndryshëm që nuk e kanë lejuar të luajë me vazhdimësi ose, siç ka ndodhur në ndeshjen ndaj Granadas, për të mos e aktivizuar për shkak të frikës.

“Ishte një ndeshje e vështirë. Për këtë arsye kam menduar se nuk ishte rasti ta aktivizoja. Duhet të bëjmë kujdes. Tani do të pushojmë dhe ai do të kthehet në skuadër dhe të luajë gradualisht”, ka thënë Zidane.

Postime të ngjajshme
Sport

Premierliga me lider të ri, Man City po shijon formën e jetës

Sport

Arsenali vazhdon me formën e mirë

Sport

Dramë e vertëtë, përfundon derbi mes Interit dhe Milanit ky është rezultati

Sport

Çfarë ndodhi në kacafytjen mes Lukakut dhe Ibrahimovic?