Sport

Zidane merr vendimin për Bale

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një gol mund të ndryshojë jetën, por ndonjëherë mjaft edhe një asist. Ky është rasti i Gareth Bale, që sot ishte titullar në fitoren 3-1 që Real Madrid arriti ndaj Celta Vido jashtë fushe. N

Ndeshje ku skuadra “merengues” luajti me 10 lojtarë për më shumë se 30 minuta (Modric u ndëshkua me të kuqe).

Bale ishte protagonist me një asist në këtë sfidë. Ndërkohë që dëmtimet e disa lojtarëve si dhe paraqitja e mirë që Bale bëri ka detyruar trajnerin Zinedine Zidane të ndryshojë mendje. Lojtari do të luajë edhe një sezon me “los blancos”.

“Luajtëm mjaft mirë që nga fillimi, duke fituar me vuajtje. Në këtë fushë nuk do të fitojnë shumë skuadra. Jemi të kënaqur dhe të lumtur, pasi faza përgatitore ka qenë shpesh e ndërlikuar për ne”, tha Zidane pas ndeshjes.

“E vlerësoj shumë sforcon që bënë të gjithë lojtarët, pasi të luash jashtë fushe dhe me 10 lojtarë është e vështirë. Puna që bëri Bale në mbrojtje vlen për t’u përmendur, ashtu sikurse ajo e Lucas dhe Isco. Në fazën mbrojtëse ishim të zotë”, tha Zinedine Zidane.

 “Bale nuk është më në shitje. Do të qëndrojë. Të gjithë këta lojtarë që kemi na bëjnë të mendojmë pozitivisht për të ardhmen. Duhet të përqendrohemi te sezoni dhe asgjë më shumë. Dëmtimi i Hazard ishte një fatkeqësi, por që nuk u ndryshon idenë që ne kemi për Bale”, tha Zidane. /Telesport/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv