Sport

Zidane flet për të ardhmen e tij te Real Madridi

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane ka insistuar se ai nuk do ta “hedhë peshqirin” në tokë ende.

Bisedat për të ardhmen e francezit janë rikthyer përsëri pas një serie rezultatesh zhgënjyese, me Los Blancos që humbi së fundmi fundjavën e kaluar në shtëpi ndaj Levantes, por ai është i bindur se po përpiqet ta kthejë situatën.

“Unë nuk e di se çfarë do të ndodhë,” pranoi Zidane gjatë konferencës për shtyp para ndeshjes.

“Ne e meritojmë ta përfundojmë sezonin me këtë skuadër. Flitet për shumë gjëra, për ndryshimin e trajnerit etj. Unë nuk e di, unë jam një njeri me fat. Nëse njerëzit duan që unë të lë, unë nuk do të lë. Dhe as lojtarët. Flitet shumë për një situatë të pakëndshme. Ne nuk jemi në gjendjen tonë më të mirë, është e vërtetë, por ne jemi të vendosur të ndryshojmë situatën” – u shpreh Zidane.

“Los Blancos” humbën dy trofe gjatë muajit janar, kurse janë 10 pikë prapa Atletico Madridit në La Liga.

Postime të ngjajshme
Sport

“Ferizaj ka mbetur në mëshirën e Zotit dhe shumë afër shuarjës”

Sport

Sopi i kundërpërgjigjet fuqishëm Abedin Zekës, sqaron situatën e Traores

Sport

Agim Sopi transferon edhe një ish lojtar të Trepçës ’89 në Suedi, flet presidenti Abedin Zeka

Sport

Munishi i emocionuar nga Suharekasit