Sport

Zhegrova zbulon këpucët e reja sportive para stërvitjeve me Kosovën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Edon Zhegrova, përmes një videoje të postuar në rrjetet sociale i ka zbuluar këpucët e reja sportive, të cilat do t’i veshë sot në grumbullimin e parë të Kosovës për ndeshjet me Republikën Çeke dhe Anglinë

Edon Zhegrova është gati për Përfaqësuesen e Kosovës.

Ylli i ri kosovar e ka postuar një video në rrjetin social, Instagram, respektivisht në Instastory, ku i ka zbuluar këpucët e reja sportive, të cilat do t’i veshë sot në grumbullimin me “Dardanët” para ndeshjeve me Republikën Çeke dhe Anglinë.

“Shkojmë. Ushtrime”, ka shkruar futbollisti i Baselit, teksa në këpucët sportive shihen edhe flamuri kombëtar shqiptar dhe ai i Republikës së Kosovës.

Zhegrova u paraqit në fund të ndeshjes së fundit të Baselit, ndërsa në xhirot e kaluara nuk kishte hapësira.

Sidoqoftë, ai është ftuar nga trajneri Bernard Challandes për ndeshjet e 7 dhe 10 shtatorit dhe do të mundohet ta japë maksimumin për ekipin Verdhekaltër nëse trajneri zviceran ia jep rastin.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv