Sport

Zhegrova pranon ftesën nga Kosova për ndeshjet ndaj Maqedonisë së Veriut, Sllovenisë e Greqisë

Sipas raportimve të fundit, thuhet se sulmuesi kosovar Edon Zhegrova, ka pranuar ftesën e Challandes për të luajtur për Kombëtaren e Kosovës.

Zhegrova do të jetë me Kombëtaren tonë për tri ndeshjet e tetorit, ndaj Maqedonisë së Veriut, Sllovenisë dhe Greqisë.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i sportit në vendin tonë, Arlind Sadiku përmes një postimi në “Facebook”.

“Edon Zhegrova e ka pranuar ftesen dhe do te grumbullohet me Kosoven per 3 ndeshjet e ardhshme ne tetor kunder Maqedonise se Veriut, Sllovenise dhe Greqise”.

Postime të ngjajshme
Sport

Skandaloze: Benzema kërkon nga lojtarët të mos pasojnë te Vinicius

Sport

Formacionet e mundshme të ndeshjes, Juventusi -Barcelona

Sport

Kuotat e bastoreve për ndeshjet e sotme të Superligës, këto skuadra janë favorite të mëdha

Sport

Ballkani – Prishtina, bastoret favorizojnë këtë skuadër