Sport

Zhegrova me “bombë” të vërtetë, realizon super gol për Baselin në Ligën e Konferencës

Edon Zhegrova ka realizuar një gol spektakolar në ndeshjen e Ligës së Konferencës me Baselin.

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës ka realizuar në minutën e 69-të për rezultatin 2-2 ndaj Almatyt, shkruan Demokracia.com.

Zhegrova mori një top nga bashkëlojtari i tij Ndoye, ndërsa iu shmang një kundërshtari dhe me një goditje të fuqishme nga distanca “dridhi” portën e vendasve.

Ndryshe, kjo përballje i takon Grupit H në Ligën e Konferencës.

PAMJET

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *