Lajme

Zgjedhjet në Kosovë, vjen reagimi i parë nga Serbia

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Nikola Selakoviq, i ka dërguar urime Listës Serbe për mandatet e fituara në zgjedhjet e djeshme parlamentare në Kosovë, transmeton Gazeta Express.

“Çdo urim për fitoren e madhe për vëllezërit dhe motrat e dashura nga Lista Serbe. Gëzuar Ditën e Shtetit”, shkroi Selakoviq në rrjetin social Instagram.

Lëvizja Vetëvendosje ka fituar shumicën e votave në zgjedhjet e djeshme, sipas rezultateve nga numërimi i shumicës së fletëvotimeve.

https://www.instagram.com/p/CLSZUAIBK63/?utm_source=ig_embed

 

Postime të ngjajshme
Lajme

IKSHPK, rastet aktive me koronavirus të shtohen në krahasim me ditët e kaluara

Lajme

Ja sa vendvotimeve të parapara janë rinumëruar në QNR

Lajme

Ines Demiri, ambasadorja e Kosovës dje ka arritur në Izrael

Lajme

26 Shkurti, dita kur Hashim Thaçi, u zgjodh president i Kosovës