Lajme

Zemaj viziton në spital infermierin e therur

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sonte ka vizituar infermierin e therur më thikë të Klinikës së Urologjisë së Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Zemaj gjatë kësaj vizite ka thënë se sulmi i djeshëm kundër infermierit në vendin e punës nga një pacient në QKUK, është sa i dënueshëm aq i papranueshëm.

“Feimit i urova shërim të shpejt dhe shpreha respekt për punën e tij dhe të gjithë infermierët e vendit”.

“Puna e infermierëve do çmuar e përkrahur, sepse me përgjegjësitë e veta i kontribojnë suksesit të shëndetësisë!”, ka thënë Zemaj.

Postime të ngjajshme
Lajme

Jep dorëheqje drejtoresha e Klinikës së Pulmologjisë

Lajme

Çka dihet deri tash për avullimin e 2 milionë eurove?

Lajme

Këshilli i Sigurimit bën thirje: Dialogu të jetë konstruktiv

Lajme

IKSHPK, 1 mijë 770 numri i rasteve aktive