Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante

Prishtina fitoi në sekondat e fundit kundër Trepçës ’89.

Kryeqytetasit në fund dolën të triumfuar me rezultatin e ngushtë 2-1 falë një goli krejt në fund të ndeshjes së Leonit Abazit, raporton Gazeta Olle.

Megjithatë, pas këtij suksesi trajneri Zekirija Ramadani nuk arriti të deklarohej për medie.

Ai përshkak të problemeve që kishte me zërin e shterrur përshkak të bërtiturave gjatë ndeshjes nuk foli për mikrofonat e ArtSport dhe për këtë gjë e autroizoi ndihmësin e tij, Debatik Currin.

Curri tha disa fjalë interesante në lidhje me takimin.

“Kemi ardhur për rezultat maksimal, pra për ta fituar ndeshjen. E kemi ditur që takimi do jetë i vështirë si gjithmonë kundër Trepçës ’89. Skuadra ishte pak e lodhur, por arritëm t’ia dalim, tani na mbetet që të përgatitemi për ndeshjen që luhet javën e ardhshme”- tha Curri.

Postime të ngjajshme
Sport

Si do të ishin formacionet e pesë kombëtareve pa lojtarët e 12 klubeve themeluese të Superligës Evropiane?

Sport

Milioner nga shkarkimet, kjo është shuma marramendëse që ka fituar Mourinho

Sport

Super Liga Evropiane: Mesut Ozil dërgon mesazh të fortë

Sport

Zyrtare: UEFA aprovon ndryshimet në Ligën e Kampionëve