Lajme

Zëdhënësi i PDK-së pyet Kurtin: Çfarë ndodhi me Murat Jasharin ?

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani, e kanë zyrtarizuar marrëveshjen e bashkëpunimit për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ndaj këtij veprimi ka reaguar zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës Avni Bytyçi.

Bytyçi tha se ka thënë se nëse dikush e studion rastin e kalimit të Vjosa Osmanit në Vetëvendosje në formë të mirëfilltë, do të zbulojë një teori të re për infiltrim dhe shkatërrim të oponentëve politik.

“Jam bindur se nëse dikush e studion rastin e kalimit të Vjosa Osmanit në Lëvizjen Vetëvendosje në menyrë të mirëfilltë, do të zbuloj një teori të re politike për inflitrim, përçarje dhe shkatrrim të oponentëve politik. Lufta e Trojës më nuk do të jetë referencë për taktizime, por Vjosa e Albinit”.
Ai pyet kryetarin e Vetëvendosjes se nëse Vjosa Osmani, është kandidate për presidente çka ndodhi me Murat Jasharin?

“Edhe nëse Vjosa Osmani është kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje për Presidente, çka ndodhi me Murat Jasharin? Kërkoj falje se harrova, edhe ai është i Drenicës!”.

Postime të ngjajshme
Lajme

Behgjet Pacolli tregon sa para ka ndarë për të ndihmuar Thaçin, dhe të tjerët në Hagë

Lajme

Duda i përgjigjet Gecajt të LDK-së

Lajme

Albin Kurti prezanton aderimin e ri

Lajme

E dini se sa vite ka mbushur sot Memli Krasniqi?