Sport

Zbulohet transferimi i parë i Juventusit për afatin e janarit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Futbollisti me prejardhje maqedonase, por i lindur në Suedi dhe me shtetësi suedeze, Dejan Kulusevski, do të jetë transferimi i parë i Juventusit për afatin kalimtar të janarit, transmeton Gazeta Metro.

‘Gianluca Di Marzio’ raportoi ditë më parë se Juventusi ka arritur marrëveshje transferimi me mesfushorin e Parmas dhe tani raporton se ai do të udhëtoj drejt Torinos nesër.

Dejan Kulusevski nesër (e enjte) do të kryej testet mjekësore te skuadra e Juventusit, para se të nënshkruaj kontratë 5 vjeçare me kampionin italian.

Mesfushori 19 vjeçar ka zhvilluar 17 ndeshje me Parman në Serie A këtë sezon, duke shënuar katër gola dhe dhuruar shtatë asistime.

Detaje tjera ende nuk janë zbuluar, por besohet që Juventusi do të paguaj deri në 40 milionë euro për transferimin e Dejan Kulusevskit nga skuadra e Parmas.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv