Sport

Zbulohet shuma ‘marramendëse’ që duhet të paguajnë klubet që largohen nga Superliga

Të gjithë klubet që u larguan nga Superliga Evropiane do të duhet të paguajnë një gjobë prej 300 milionë eurove.

Sipas një artikulli të publikuar në Mundo Deportivo, është shpjeguar se klubet të cilat e lënë Superligën Evropiane, do të duhet të paguajnë një shumë të madhe parash, transmeton lajmi.net.

Gjashtë klube të Premierligës kanë publikuar komunikatat e tyre zyrtare, që tregojnë se do të tërheqen nga kjo garë.

Banka Morgan thuhej se do të financonte Superligën Evropiane dhe gjithë këto para lidhen me të.

Barcelona dhe Real Madrid thuhet të jenë klubet e vetme që kanë mbetur në Superligën Evropiane, ndërsa Juventus dhe AC Milan akoma nuk dihet nëse janë larguar zyrtarisht.

Në një intervistë për mediumin, El Larguero, Florentino Perez ka deklaruar se çdo klub që dëshiron të largohet, duhet të paguajë një shumë.

Postime të ngjajshme
Sport

Liridon Leci flet për festimin e tij me shqiponjë: Ishte koha kur Xhaka e Shaqiri kishin bërë këtë gjë ndaj Serbisë

Sport

Liga e Parë, sot do të mësohen dy skuadrat që futen në Superligë

Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Sport

A do të kthehet Ronaldo në Sporting? Flet Jorge Mendes