Sport

Zbulohet shifra e ‘çmendur’ që Messi do të përfitojë te PSG

Sulmuesi argjentinas, Leo Messi i dha fund eksperiencës me ekipin katalanas dhe pritet të realizohet shumë shpejt transferimi i tij në PSG, ku pritet të fitojë shumë parash marramendëse, transmeton Insporti.

Mediat e huaja raportojnë se e ardhmja e 34 vjeçarit është e lidhur me futbollin francez, më saktë nëm PSG.

Gjiganti francez do t’ia ofrojë atij një kontratë rekorde trivjeçare dhe ai do t’i përfitojë mbi 100 milionë euro nga kjo marrëveshje.

Interesim për gjashtë herë fituesin e Topit të Artë ka shfaqur edhe Manchester City. Por, ai e preferoi më shumë transferimin tek gjiganti francez.

Postime të ngjajshme
Sport

Real Madridi pa pesë futbollistë të rëndësishëm ndaj Valencias

Sport

Drenica, liderja e re e Superligës: Tahir Lushtaku synon daljen në garat evropiane me skuadrën nga Skënderaj

Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti