Sport

Zbulohet pse dështoi objektivi i madh i Milan-it

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Milani kërkoi me ngulm Lucas Torreiran e Arsenal-it. Trajneri Marco Giampaolo e donte mesfushorin në Milanelo, por ishte ekipi anglez që ndaloi këtë lëvizje.

Menaxheri i futbollistit, Pablo Bentancur, ka konfirmuar diçka të tillë duke i shkelur syrin dhe në janar ekipit italian, duke qenë se sezoni i ri nuk ka nisur mirë për uruguaianin me 7 minuta në dy ndeshje. 

“Ishte një mundësi reale, pasi Giampaolo është në zemrën e Torreiras. Arsenali nuk ka qëllim që ta shesë lojtarin. Lucas është mirë, klubi është i lumtur me të. 

“Ky do të jetë viti i konfirmimit me fanellën e Arsenal-it. Milani është Milan, do të jetë gjithmonë një skuadër e rëndësishme, edhe në ditët e sotme që ka probleme ekonomike”. 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv