Sport

Zbulohet premtimi që Inter i ka bërë Sanchezit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Inter, sipas “Sky Sport”, nuk e shikon Alexis Sanchez si një përforcim të përkohshëm vetëm sepse do të merret nga Manchester United me formulën e huazimit dhe të drejtën e blerjes.

Kiliani i kanë garantuar se do ta blejnë në fundin e sezonit dhe se ai do të jetë një pjesë kyçe e projektit zikaltër.

Gjithashtu, Sky Sport ka shkruar se palët kanë rënë dakord për kontratën që do të nënshkruhet në qershorin e 2020-ës, me lojtarin që do të pranojë një ulje të ndjeshme të rrogës.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv