Sport

Zbulohet përforcimi i ri i Barcelonës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Barcelona ka identifikuar një përforcim të ri nga Serie A.

Afati kalimtar i verës është mbyllur më 2 shtator por klubet e mëdha evropiane vazhdojnë të mendojnë për përforcimet e ardhshme.

E përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo” raporton se Barcelona ka identifikuar një blerje të re nga Serie A.

Skuadra kampione e La Ligës është duke përcjell me interesim mesfushorin e Napolit, Fabian Ruiz.

23 vjeçari konsiderohet si talent i madh dhe ka shkëlqyer me ekipin e Spanjës.

Barcelona pritet të bëjë përpjekje për rikthimin e tij në La Ligë nga fillimi i vitit 2020, ose në fund të këtij sezoni.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv