Sport

Zbulohet përforcimi i ri i Barcelonës

Mbrojtësi, Emerson Royal, ka nënshkruan me klubin “Blaugranë”.

Lajmin për transferimin e Emerson e ka konfirmuar klubi i Barcelonës, përmes një postimi në uebfaqen tyre.

Transferimi i Emerson do ti kushtojë klubit të Barcelonës rreth 9 milionë euro.

Emerson ishte në bashkëpronësi mes Barçës dhe Betis, por tani “Blaugranët” kanë vendosur ta blejnë kartonin e plotë të tij.

22-vjeçari në dy sezonet e fundit ishte pjesë e Betisit, ku sezonën e fundit me këtë skuadër zhvilloi 34 paraqitje në La Liga, duke realizuar një gol.

Postime të ngjajshme
Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria

Sport

Mesazhi emocional i Rashicës drejtuar tifozëve të Werder Bremenit pas transferimit në Premierligë