Sport

Zbulohet paga e Mourinhos te Roma, një pjesë do ta paguaj edhe Tottenham

José Mourinho do të fitojë te Roma 7 milionë euro plus bonuse për 3 vjet.

Tottenham do të mbulojë diferencën e pagave gjatë vitit të parë, duke i dhënë 9 milionë Special One për një vit.

Pastaj ka shpërblime të lidhura me objektivat, angazhimi u lehtësua gjithashtu nga Dekreti i Rritjes në Itali, që të lejon te mos paguash taksat.

Në merkato do të jetë gjueti për portierin, sulmuesin dhe mbrojtësin qendror, sipas “Sky Sport”.

Postime të ngjajshme
Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur

Sport

Zbulohet cili do të jetë transferimi i parë i Barcelonës