Sport

Zbulohet orari për të gjitha ndeshjet e muajit shkurt në Superligë

Sezoni pranveror në futbollin kosovar do të startoj me 9 shkurt me ndeshjet e Kupës së Kosovës.

Kurse, kampionati elitar pritet të startoj me datën 13 shkurt ku zhvillohen tri ndeshje dhe me 15 shkurt do jenë dy ndeshje.

Kujtojmë që me datën 14 shkurt nuk do të ketë ndeshje për shkak se në Kosovë do të organizohet zgjedhjet nacionale.

Gazeta Sheshi ka zbuluar orarin e takimeve të Superligës për gjatë gjithë muajit shkurt.

Orari i ndeshjeve për xhiron e 19-të

E shtunë (13 shkurt 2021), ora 13:00

Drita – Llapi

Prishtina – Drenica

Besa – Ballkani

E hënë (15 shkurt 2021), ora 13:00

Feronikeli – Gjilani

Trepça ’89 – Arbëria

Orari i ndeshjeve për xhiron e 20-të

E premte (19 shkurt 2021), ora 13:00

Drenica – Besa

E shtunë (20 shkurt 2021), ora 13:30

Drita – Trepça ‘89

Arbëria – Prishtina

E diel (21 shkurt 2021), ora 13:30

Ballkani – Feronikeli

Llapi – Gjilani

Orari i ndeshjeve për xhiron e 21-të

E mërkurë (24 shkurt 2021), ora 13:00

Gjilani – Ballkani

Trepça ’89 – Llapi

Prishtina – Drita

E enjte (25 shkurt 2021), ora 13:00

Feronikeli – Drenica

Besa – Arbëria

Orari i ndeshjeve për xhiron e 22-të

E shtunë (27 shkurt 2021), ora 13:00

Llapi – Ballkani

E diel (28 shkurt 2021), ora 13:30

Trepça ’89 – Prishtina

Drita – Besa

Arbëria – Feronikeli

E hënë (1 mars 2021), ora 13:00

Drenica – Gjilani

Postime të ngjajshme
Sport

Luhet në tri ditë të ndryshme, orari i xhiros së 22-të në Superligë

Sport

Munishi tregon se pse Prishtina e mposhti Dritën

Sport

Shorti i Europa League, kur dhe ku do të mbahet

Sport

Pasi mposhtën Dritën dhe Llapin, Adenis Shala ka disa fjalë edhe për Prishtinën