Sport

Zbulohet gjiganti evropian që i ka bërë ofertë Buffonit, por veterani italian e ka refuzuar

Sipas gazetës spanjolle Sport, Barcelona i ka ofruar Gigi Buffonit një marrëveshje për të qenë portieri i tyre i dytë, por ai e ka refuzuar.

figure>

43-vjeçari është një lojtar i lirë pas përfundimit të përvojës së tij të dytë me Juventusin, por ende nuk ka vendosur nëse ai do të vazhdojë karrierën e tij ose do të pensionohet.

Ai ka lënë të kuptohet se një lëvizje jashtë vendit do të ishte me interes pas një sezoni në Paris Saint-Germain.

Sport shkruan se Barcelona e ka pyetur legjendën e Italisë, nëse ai do të ishte i interesuar të nënshkruante për të qenë pas portierit Marc-Andre ter Stegen.

Sidoqoftë, Buffon nuk është ende i gatshëm të kalojë pjesën më të madhe të sezonit në stol dhe do të preferon të luan në një klub më shumë.

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës