Sport

Zbulohet biseda Guardiola – Bielsa dhe “tallja” me gjyqtarin

Trajneri Pep Guardiola ka folur pas barazimit me Leeds me rezultatin 1-1. Tekniku i Manchester Cityt mendon se barazimi ishte rezultati i drejtë i sfidës.“Ishte një ndeshje e mirë. Të dy skuadrat u munduan të japin gjithçka në fushën e lojës dhe luajtën në sulm. Kishim mundësi të shënonim, por nuk e bëmë. Rezultati ishte i drejtë. E dinim se Leeds është një skuadër që lufton deri në fund të ndeshjes.

“Kishim nevojë për fitore, dhuruam paraqitje të mirë, pavarësisht mungesave, por nuk fituam fatkeqësisht. Leeds meriton përgëzime, pasi u kthyen shumë fort pas shënimit të golit”.

“Bielsa? Ai më pyeti pas ndeshjes se si mendon se ishte ndeshja. I thash se nuk mund ta them direkt në moment, ndoshta ai e bën se është më i zgjuar se unë. I thash se mu duk rezultat i drejtë dhe i mirë”, tha ai.Pep Guardiola në fund të ndeshjes pati dhe një moment fantastik me gjyqtarin e sfidës Mike Dean. Ata buzëqeshën mes tyre.

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë