Sport

Zbulohet arsyeja e mungesës së Xherdan Shaqirit në ndeshjen Liverpool – Leicester City

Njëra prej ndeshjeve më interesante të javës së nëntë në Premierligë do të luhen sonte.

Liverpooli është nikoqir i Leicester Cityt në “Anfield Road”, shkruan “Zeri.info”.

Para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Futbollisti nga Kosova, Xherdan Shaqiri do t’i mungojë sonte Liverpoolit për arsye të panjohura.
“BBC” raporton se mesfushori gjilanas do të mungojë shkaku i një lëndimi dhe ai po kontrollohet nga stafi mjekësor i klubit.

Liverpool: Alisson, Milner, Fabinho, Matip, Robertson, Wijnaldum, Keita, Jones, Mané, Firmino, Jota

Leicester City: Schmeichel, Justin, Fofana, Evans, Fuchs, Mendy, Tielemans, Barnes, Albrighton, Maddison, Vardy.

Postime të ngjajshme
Sport

Ibrahimoviq zgjedhet “Futbollisti i Vitit” në Suedi

Sport

Uzuni shënon gol, por mposhtet nga Juventusi – Barcelona dhe Manchester United fitojnë me lehtësi

Sport

Lazio triumfon, Muriqi pati disa minuta lojë

Sport

Nisë fushata #mezaniout, fansat pushtojnë faqen e Gjilanit me dhjetëra komente