Sport

Zbulohen vazot për shortin e Kampionatit Botëror, ja ku ndodhen Kosova dhe Shqipëria

Më 7 dhjetor të këtij viti do të hedhet shorti për kualifikimet e Botërorit të vitit 2020, shkruan Gazetasheshi.com.

Tashmë janë publikuar edhe vazot se ku ndodhen ekipet përfaqësuese të Evropës.

Kosova ndodhet në vazon e pestë dhe në shortë pritet të ketë katër kundërshtarë të fortë, dhe me mundësi një më të dobët.

Shqipëria ka bërë përparim dhe ndodhet në vazon e katërt, për çka mund të ndodh një përballje Kosovë – Shqipëri.

Postime të ngjajshme
Sport

Ibrahimoviq zgjedhet “Futbollisti i Vitit” në Suedi

Sport

Uzuni shënon gol, por mposhtet nga Juventusi – Barcelona dhe Manchester United fitojnë me lehtësi

Sport

Lazio triumfon, Muriqi pati disa minuta lojë

Sport

Nisë fushata #mezaniout, fansat pushtojnë faqen e Gjilanit me dhjetëra komente