Sport

Zbulohen rivalët e Messit për “Topin e Artë”

Lionel Messi duket se është favorit për Topin e Artë edhe për këtë vit.

Ylli argjentinas, është vlerësuar me synimin për të marrë Topin e Artë për të shtatën herë, pas paraqitjeve të mira që kishte në Copa Amerika, raporton “Mundo Deportivo”, shkruan Zëri.info.

Copa Amerika, në të cilën Leo Messi e fitoi, u zgjodh MVP, golashënuesi më i mirë dhe asistuesi kryesor dhe kështu yllin argjentinas është vlerësuar si një kandidat favorit për Topin e Artë për të shtatën herë.

Pavarësisht fakti se sezoni i tij me Barcelonën ishte jo aq i mirë, ai fitoi Kupën e Mbretit me Barçen dhe u shpall golashënuesi më i mirë.

Krahas Messit, besohet se këta do të jenë konkurrentët e tjerë për çmimin e Topit të Artë 2021 edhe: Ngolo Kante, Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo , Pedri,

Kevin de Bruyne, Jorginho, Chiesa, Kylian Mbappe, Neymar, Karim Benzema dhe Harry Kane.

Postime të ngjajshme
Sport

Ky është çmimi i biletave për ndeshjen Prishtina - Bodo/Glimt

Sport

Gjilani në bisedime të avancuara me futbollistin e njohur, pritet vetëm edhe firma

Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit