Sport

Zbulohen dy klubet që po e kërkojnë Shaqirin

Xherdan Shaqiri nuk ka të ardhme te Liverpooli

Ylli shqiptar po kalon momente aspak të mira me kampionin e Anglisë, pasi Jurgen Klopp nuk po e përfshin në skuadër, shkruan Reporteri.net

Kur kanë mbetur edhe pak ditë nga mbyllja e merkatos dy klube janë aktivizuar seriozisht për t’i fituar shërbimet e Shaqirit.

Sevilla dhe Lazio janë dy klubet shumë të interesuara për 28 vjeçarin nga Zhegra.
Igli Tare që është drejtor sportiv te Lazio po bën të pamundurën që ta sjellë Shaqirin në kryeqytetin e Italisë.

Nëse një gjë e tillë do të ndodhte, atëherë Shaqa do të bëhej bashkëlojtar me Vedat Muriqin që së fundi iu bashkua Lazios nga Fenerbahce.

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Trepça ’89 transferon sulmuesin e Gjilanit

Sport

Rikthehet mbrojtësi shqiptar, gati për debutim në Serie A

Sport

Formacionet zyrtare: Celtic – Milan

Sport

Prince: Kosova është vend i bukur me njerëz të sjellshëm, nuk kam frikë nga përballja me Dakun