Sport

Zbulohen dhjetë mesfushorët më të mirë të qendrës, nuk do ta besoni ku renditet Kante

Sajti i njohur botëror “FourFourTwo” ka publikuar një renditje të dhjetë mesfushorëve qendror më të mirë në futbollin botëror.

Ajo që ra në sy të tifozëve të futbollit ishte renditja e mesfushorit të Chelseas dhe Francës, N’Golo Kantes, përcjell Demokracia.com.

Reprezentuesi francez në këtë renditje pozicionohet në vendin e shtatë, duke lënë prapa vetës Ilkay Gundogan, Leon Goreztkan dhe Marcos Llorenten.

Portugezi, Bruno Fernandes kryeson listën në pozitën e parë, ndërsa pas tij vjen belgu i Manchester Cityt, Kevin de Bruyne.

Top 3-shen e mbyll mesfushori i Chelseas, Jorginho.

LISTA E PLOTË:

10. Marcos Llorente (Atletico Madrid)

9. Leon Goretzka (Bayern Munich)

8. Ilkay Gundogan (Manchester City)

7. N’Golo Kante (Chelsea)

6. Joshua Kimmich (Bayern Munich)

5. Marco Verratti (Paris Saint-Germain)

4. Paul Pogba (Manchester United)

3. Jorginho (Chelsea)

2. Kevin De Bruyne (Manchester City)

1.Bruno Fernandes (Manchester United)

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit

Sport

Faza e dytë starton në mesjavë, vëmendja në Gjilan!