Lajme

Zbardhet pasuria e Albin Kurtit pas fitores së tij në zgjedhje

Me 14 Shkurt u mbajtën zgjedhjet parlamentare në Kosovë.

Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje ka fituar fuqishëm në këto zgjedhje.

Ai pritet të bëhet kryeministri i ri i Kosovës. Së fundmi, mediat kosovare kanë zbardhur edhe pasurinë e Albin Kurtit.

Rezulton se Kurti nuk ka as makinë as toka në pronësi dhe në bankë ka vetëm 934 euro.

Ai jeton në shtëpinë që është në pronësi të bashkëshortes së tij, me vlerë 400 mijë euro.

Ndërkohë, mësohet se bashkëshortja e tij ka një borxh prej 242 mijë e 224 eurosh.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kurti: Do të mundësojmë punësim të garantuar për një vit për të rinjtë nga 16-18 vjet

Lajme

Zyrtarja e Vetëvendosjes reagon pas sulmit fizik ndaj gazetarit Duriqi

LajmeZgjedhjet 2021

Lista e 20 kandidatëve më të votuarit të PDK’së

Lajme

Dhëmbë dhe hundë të thyer e lëndime të rënda, policia jep detaje për sulmin ndaj Duriqit