Sport

Ylli shqiptar nga fushat me balta tek përballja me Messin dhe Ronaldon në UCL

Myrto Uzuni është një shembull frymëzimi për të rinjtë shqiptarë që mendojnë të tërhiqen kur nuk arrijnë të shohin dot dritë në fund të tunelit.Beratasi, siç demonstron edhe kjo foto dikur luante me moshat në kushte të mjera, ndërsa sot goglat e vendosën në të njëjtin grup me Barcelonën dhe Juventusin, teksa do të përballet me 2 futbollistët më të mirë në botë, Messin dhe Cristinao Ronaldon.

Uzuni iu bashkuar gjigantëve të Hungarisë, Ferencvaroshit, ku do të përfitojë plot 300 mijë euro në sezon, teksa arriti të shkruante menjëherë historinë me këtë klub.1.8 milionë euro pagoi klubi i Ferencavaroshit në arkat e Lokomotivës së Zagrebit për të siguruar shërbimet e futbollistit beratas.

Postime të ngjajshme
Sport

Vedat Muriqi luajti mbi gjysmë ore në barazimin e Lazios, kështu u vlerësua për paraqitjen e tij

Sport

Barcelona fiton pa probleme ndaj Juventusit, Manchester United e shkelë Leipzigun

Sport

Ismet “Baba” provokon keq Prishtinën

Sport

Liverpooli pyet ndjekësit në “Facebook” për Shaqirin: Sa i mirë ishte ky njeri mbrëmë?