Sport

Ylli kosovar Arbër Zeneli ‘kërcënon’ me rikthim në fushë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, duket se është duke u rikuperuar në kohë rekord dhe rikthimi i tij në fushë parashihet të jetë shumë shpjet, transmeton Gazeta Metro.

Zeneli që u lëndua në ndeshjen Mali i Zi – Kosova në rrjetin social “Instagram” ka paralajmëruar një rikthim në fushë me anë të një fotoje.

Rikthimi i Zenelit në fushën e gjelbër do të thoshte shumë për Reims, por jo aq sa për kombëtaren kosovare të futbollit.

“Dardanët” synojnë kualifikimin në ‘Euro 2020’ nga play-off i Ligës së Kombeve, ku në mars takohen me Maqedoninë e Veriut.

Zeneli pritet të jetë në dispozicion të përzgjedhësit Bernard Challandes për këtë ndeshje.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv