Sport

Ylli i Premier Ligës rezulton pozitiv me coronavirus

Edhe një rast pozitiv me koronavirus në Premier Ligën angleze, transmeton Insporti.

Fjala është sulmuesin e Crystal Palace, Jordan Ayew, i cili pak minuta më parë publikoi lajmin në llogarinë personale në Twitter.

29 vjeçari nga Gana konfirmoi se gjatë testimeve të sotme, ai ka rezultuar pozitiv me Covid 19 dhe është futur menjëherë në karantinë.

“Për fat të keq, sot unë kam testuar pozitiv me Covid 19 dhe kam nisur izolimin sipas rekomandimeve shëndetësore”.

“Fatmirësisht jam duke i ndjerë mirë dhe nuk kam asnjë simptomë”.

Kujtojmë që gjatë ditës së sotme, skuadra e Crystal Palace barazoi në shtëpi ndaj Brighton Hove Albion.

Postime të ngjajshme
Sport

Këta janë golashënuesit më të mirë pas tetë xhirove në Superligën e Kosovës

Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin