Sport

Ylli i Juventusit takohet me sulmuesin shqiptar pas ndeshjes

Sulmuesi i Juventusit, Alvaro Morata dhe sulmuesi shqiptar i Spezias, Rey Manaj duket se gëzojnë raporte të mira shoqërore.

Të mërkurën mbrëma Juventusi fitoi 2-3 në udhëtim te Spezia në një takim ku u aktivizua Manaj në 13 minutat e fundit.

Pas ndeshjes dy shokët, Morata dhe Manaj u takuan para se ekipi “bardhezi” të largohej drejt Torinos.

Ata bën edhe një fotografi së bashku të cilën Morata e publikoi në llogarinë e tij në Instagram.

Reprezentuesi i Kombëtares së Spanjës nuk ka hezituar ta quaj edhe vëlla sulmuesin e Shqipërisë, transmeton FrontOnline.

Rey Manaj është huazuar nga Barcelona te klubi italian deri në fund të edicionit me qëllim që të fitojë më shumë minutazh në fushë.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit