Sport

Ylli i Barcelonës afër kalimit te Unitedi, këto janë detajet

Ousmane Dembele është shumë afër kalimit te Manchester United në këtë afat kalimtar.Sulmuesi francez fillimisht refuzoi kalimin te Djajtë e Kuq, mirëpo Ronald Koeman i ka bërë me dije që të kërkojë një skuadër të re.

Sipas asaj që raporton Diario Sport, trajneri holandez dëshiron të shesë Dembelen te Manchester United, në mënyrë që të realizojë transferimin e Memhpis Depayt nga Lyoni.Mediumi spanjoll bën të ditur se Blaugranasit janë të gatshëm që të lejojnë anësorin francez që të largohen ë shumën e 70 milionë eurove.

Ole Gunnar Solskjaer po kërkon një lojtar të shpejtë dhe që mund të shënojë gola, andaj Dembele është favoriti në listën e tij.Lëndimet kanë ndikuar që Dembele të humbë vendin e titullarit te skuadra katalunase, andaj në vend të tij pritet të vije Depay.

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça '89 - Ballkani: Mbyllet pjesa e parë me këtë rezultat

Sport

Ka gol në ndeshjen, Trepça '89 - Ballkani

Sport

Prishtina - Gjilani: Mbyllet pjesa e parë e përballjes

Sport

LIVE LIGA E PARË