Sport

Ylli i Arsenalit infektohet me Covid-19

Mesfushori i Arsenalit, Mohamed Elneny ka rezultuar pozitiv me koronavirus, derisa rastet me COVID-19 kanë shënuar rritje në Premierligë.

Nga 1207 teste të kryera për staf dhe futbollistë, Premierliga ka pranuar 16 raste pozitive.

Megjithatë, Elneny ka rezultuar pozitiv pasi ishte me kombëtaren e tij Egjiptin.

Vetëm disa ditë më parë, ishte futbollisti tjetër egjiptian Mohamed Salah ai që rezultoi pozitiv me koronavirus.
Mesfushori i Arsenali tani do të izolohet për dy javë.

Postime të ngjajshme
Sport

Tifozët anglezë u rikthyen mbrëmë në stadium pas më shumë se tetë muajsh

Sport

Drita superfavorite, bastoren nuk e bëjnë hesap Llapin

Sport

Ja cila është skuadra e vetme që i ka fituar 5 ndeshjet e grupeve të Champions-it këtë sezon

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit që takoi Maradonën