Sport

Ylli i Arsenalit i ka milionat dhe vozit Lamborghini por detyrohet të fle në beton

Ylli i Arsenalit dhe kombëtares së Gabonit, Pierre-Emerick Obamayang, ka qenë shumë shumë i zemëruar që ai dhe shokët e tij të ekipit kombëtar kaluan natën në aeroportin në Gambia, transmeton “Zeri.info”.

Gabon dhe Gambia do të luajnë një ndeshje kualifikuese për Kupën e Kombeve Afrikane 2022 të hënën, por para kësaj ndeshje ata përjetuan shqetësime të mëdha në Aeroportin Banjul.

Autoritetet Gambiane i ndaluan ata në aeroport për shkak të problemeve me testet e virusit korona, të cilat lojtarët e Gabonit i kanë si të detyrueshëm për të hyrë në vend.

Obamayang postoi foto të shokëve të tij të skuadrës duke fjetur në dyshemenë e aeroportit, sepse ata po e prisnin aty nga ora 11 në mbrëmje deri në gjashtë në mëngjes.Image

“Çfarë nate e mrekullueshme në aeroport. Unë thjesht dua të di pse autoritetet Gambiane na mbajnë pasaportat për orë të tëra, a jemi peng apo çfarë? Dëshiron të mbyllësh sytë për këtë? Le të shohim episodin tjetër të këtij filmi”, pyeti Obamayang duke iu drejtuar Federatës Afrikane të Futbollit.

Disa futbollistë të Gabonit besojnë se është një pengesë për Gambianët që duan të fitojnë më lehtë të hënën në orën 5 pasdite.

“Kjo nuk do të na dekurajojë, por njerëzit duhet t’i dinë dhe mbi të gjitha të përcaktojnë këto përgjegjësi. Ne gjithashtu duam që Afrika të përparojë në vitin 2020, por kjo nuk është mënyra për ta arritur atë” vuri në dukje Obamayang. /

Postime të ngjajshme
Sport

Morina i përlotur për ndarjen nga jeta të Sinanit: “Më nuk ka kush më thërret pas ndeshjes të më pyes se si shkoi ndeshja”

Sport

Renditja tabelore në Superligën e Kosovës pas dy ndeshjeve të sotme

Sport

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Sport

Trepça ’89 vazhdon ‘leksionet’ ndaj Gjilanit, Arbëria fiton në ‘frymën e fundit’ ndaj Drenicës