Sport

Yakin publikon listën e lojtarëve të Zvicrës

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Zvicrës, Murat Yakin, e ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjet e nëntorit.

Zvicra ka dy sfida vendimtare dhe si finale në kuadër të Grupit C të kualifikueseve për kampionatin botëror ‘Katar 2022’ do të takohet (më 12 nëntor) me Italinë vendase dhe e pret (me 15 nëntor) Bullgarinë.

As për këtë ndeshje nuk mungojnë futbollistët shqiptarë nga Kosova.

Yakin fton sërish sulmuesin shqiptar Andi Zeqiri.

Krahas tij është thirrur edhe Xherdan Shaqiri, derisa mungon Granit Xhaka për shkak të lëndimit.

Related posts
Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Sport

Kosovare Asllani shënon gol për Real Madridin në Ligën e Kampionëve të femrave

Sport

Ky pritet të jetë kundërshtari i radhës i Furyt

Sport

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Barcelona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *