Sport

Xhudistja shqiptare përfaqëson Maqedoninë e Veriut në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Komiteti Olimpik i Maqedonisë së Veritu ka publikuar listën e sportistëve që do marrin pjesë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Shtatë sportistë do ta përfaqësojnë Maqedoninë e Veriut në këto Lojëra Olimpike në Japoni, përcjell Demokracia.com.

Në mesin e sportistëve është edhe xhudistja shqiptare, Arbëresha Rexhepi e cila përfaqëson ekipin maqedonas në sportin e xhudos.

Maqedonia e Veriut në “Tokio 2020” do të prezantohet në not me Mia Blazhevska-Eminova dhe Filip Derkovski, mundje Mogamed Ibragimov, në qitje Borjan Bramnkovski takvendu me Dejan Georgievskin, sportin e atletikës me Jovan Stojevskin, xhudo me Arbëresha Rexhepin.

Postime të ngjajshme
Sport

Në sheshin e Prishtinës pritje madhështore për medalistet olimpike

Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko

Sport

Shkëndija emëron trajnerin e ri