Sport

Xhiroja e 30-të sjellë ndeshje të “çmendura”, vëmendja në Gjilan dhe Suharekë!

Superliga e Kosovës në futboll sa shkon e bëhet më e nxehtë.

Xhiroja e 30-të në futbollin elitar pritet të zhvillohet në fundjavën e ardhshme, shkruan Gazetasheshi.com

Spikasin dy ndeshje të zjarrta ku Drita dhe Prishtina do të përballen mes vete dhe Ballkani do e pres ne ndeshjen tjetër të zjarrtë Gjilanin.

Interesant pritet të jetë edhe në ndeshjes mes Llapit dhe Trepçës ’89 e cila do të zhvillohet në “Zahir Pajaziti” të Podujevës.

Më poshtë e gjeni orarin e plotë të xhiros së 30-të:

JAVA 30

E shtune, 24.04.2021

Arbëria – Besa

Drenica – Feronikeli

E diel, 25.04.2021

Drita – Prishtina

Ballkani – Gjilani

Llapi – Trepça ‘89

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s