Sport

Xhiroja e 20-të pritet të jetë mjaftë e zjarrtë, tashmë zbulohet edhe orari

Superliga e Kosovës në futboll nuk do të humbas kohë dhe kësisoj me ndeshjet e javës së 20-të vazhdon në fundjavë.

Tashmë Gazeta “Sheshi’ ka mësuar edhe orarin e plotë i cili pritet të zhvillohet në kuadër të kësaj xhiroje.

Ndeshje hapëse do zhvillohet të premten në qytetin e Ferizajt ku skuadra e Arbërisë do e pres Prishtinën.

Kurse, dy ndeshjet kryesore të kësaj xhiroje do zhvillohen ditën e diele ku Ballkani do t’i bëj konak Feronikelit dhe Llapi do e pres Gjilanin.

Më poshtë Gazeta “Sheshi” ua sjellë orarin e plotë:

E premte (19/02/2021)

Arbëria – Prishtina

E shtunë (20/02/2021)

Drita – Trepça ‘89

Drenica – Besa

E diel (21/02/2021)

Ballkani – Feronikeli

Llapi – Gjilani

Kujtojmë se të gjitha ndeshjet do te startojnë nga ora 13:00.

Postime të ngjajshme
Sport

Krasniqi flet për golat e tij me Prishtinën: Shpresoj të vazhdojë në këtë mënyrë

Sport

Barcelona vazhdon shkëlqimin, fitore komode në udhëtim te Osasuna

Sport

Juventusi fiton ndaj Lazios

Sport

Selmani reagon pas rastit të dyshimtë në ndeshje ndaj Prishtinës