Sport

Xhiro e shtatë e Superligës zhvillohet në mesjavë, këto janë super përballjet që na presin

Superliga nuk pushon, pasi në mesjavë do të zhvillohet ndeshjet e xhiros së shtatë.

Në program janë tri sfida për ditën e mërkure dhe dy të tjera do të zhvillohen të enjten.

Ndeshja kryesore e ditës së mërkurë do të jetë ajo në Gjilan, ku Gjilani pret Llapin e fundit në tabelë.

Interesant është edhe takimi mes Drenicës dhe Malishevës, derisa Ballkani pret Feronikelin.

Kampioni në fuqi i Kosovës, Prishtina do të përballet me Ulpianën ditën e enjte.

Ndërkohë sfidë shumë interesante pritet të zhvillohet edhe në Klinë mes Dukagjinit dhe Dritës.

/Gazeta Olle/

BKT Superliga e Kosovës – Xhiro e shtatë

E mërkure

Gjilani – Llapi
Drenica – Malisheva
Ballkani – Feronikeli

E enjte

Dukagjini – Drita
Prishtina – Ulpiana

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf