Sport

Xhiro e 8-të nis me dy super-përballje në Superligë

Java e tetë e Superligës në futboll nis sot (e shtunë) me dy ndeshje interesate në program, shkruan Sheshi.info

Përballje e nxehtë pritet të jetë në Suharekë, derisa do të ndeshen Ballkani me Drenicën.
“Lufta” e këtyre dy skuadrave është interesante për faktin se luftojnë kreun e Superligës dhe opsioni do të jetë vetëm fitorja.

Ndërkaq takim me “force” të ashpër në fushë do të jetë edhe në “Liman Gegaj”, aty ku Gjilani si mysafir kërkon pikët e plota të radhës, derisa Malisheva lufton këndelljen nga humbja ndaj Drenicës.

Këto dy ndeshje luhen nga ora 15:00 dhe Sheshi.info do të ju mbaj të informuar minutë pas minuti.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës