Sport

Xherdan Shaqiri po i kalon ditët e fundit të Lyoni

Futbollisti nga Kosova, Xherdan Shaqiri duket se po i kalon ditët e fundit të Lyoni në Francë.

Që nga fillimi i vitit ka pasur spekulime për largimin e parakohshëm të Xherdan Shaqirit nga Olympique Lyon, shkruan FrontOnline.

Klubi francez nuk është i kënaqur me paraqitjet e Shaqirit dhe vet kosovari nuk është i lumtur me situatën në klub duke qenë vazhdimisht pjesë e bankës rezervë.

Ish-ylli i Lyon, Sidney Govou ka bërë të ditur se Shaqiri mund të vazhdojë karrierën në Katar.

Govou ka thënë se Shaqa ka një ofertë të majme nga një skuadër e Katarit dhe se kosovari mund të vazhdojë karrierën në Azi.

Related posts
Sport

Distria Krasniqi mëson kundërshtaren për finale – kjo është koha dhe mënyra si mund ta ndiqni finalen

Show BizzSport

Kjo është befasia që Cristiano ia bë Georginën në mes të Dubait

Sport

Me dy gola të shënuar mbyllet ndeshja miqësore Llapi – Neftchy

Sport

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Leave a Reply

Your email address will not be published.