Sport

Xherdan Shaqiri fotografohet me legjendën Tuncay Sanli, shtohen zërat për transferim te Fenerbahce

Ylli shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri mund të transferohet këtë verë të klubi madh turk, Fenerbahce.

Shaqiri ishte pjesë e Euro 2020 me Zvicrën, duke bërë paraqitje brilante, teksa shënoi edhe tri gola dhe një asistim.

Megjithatë, e ardhmja e tij te Liverpooli vazhdon të mbetet pezull dhe largimi i tij nga Anfield është shumë i mundur.

Megjithatë, e ardhmja e tij te Liverpooli vazhdon të mbetet pezull dhe largimi i tij nga Anfield është shumë i mundur.

Por, vetëm Fenerbahce duket se mund të arrijë qëllimin dhe ta transferojë sulmuesin anësor të Reds.

Një fotografi e fundit e publikuar me legjendën turke te Fenerbahces, Tuncay Sanli veçse ka shtuar edhe më shumë zërat për transferimin e Shaqirit në Stamboll.

Postime të ngjajshme
Sport

Shkëndija emëron trajnerin e ri

Sport

Ballkani ‘befasohet’ në Turqi, takohet me drejtuesit e klubit të njohur

Sport

Gjilani konfirmon dy miqësoret e radhës

Sport

Dorëzohet Mourinho, e gjenë zëvendësuesin e Xhakës