Lajme

Xhelal Sveçla jep versionin e tij pse Kurti doli pro Thaçit e Veselit

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje Xhelal Sveçla ka reaguar pas deklaratës së kreut të partisë së tij, Albin Kurti i cili sot deklaroi se ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit, që janë të akuzuarit e Gjykatës Speciale, shteti duhet të iu organizojë një mbrojte.

Sveçla përmes një postimi në Facebook tha se Kurti gjithmonë ka deklaruar se Thaçi dhe të tjerët janë kriminelë të paqes e jo të luftës.

Albini gjithmonë ka thënë se Thaçi & Co. janë kriminelë të paqes e jo të luftës. Edhe sot në konferencë për medie e përsëriti të njëjtën gjë me fjalë tjera duke thënë se disa prej tyre duhet të përgjigjen për vitet 2008 e 2018 por jo për 1998”, ka shkruar Sveçla.

Postime të ngjajshme
Lajme

Befason Ramush Haradinaj: Nëse bëhem President, ky do të jetë kryetar i AAK-së

Lajme

Molliqaj tregon për raportet e tij me Kurtin

Lajme

A do të jetë Uran Ismaili kandidat i PDK’së për Prishtinë?

Lajme

Selmanaj i dërgon “selam” Osmanit