Sport

“Xhebrailat” kërkojnë vetëm fitore në derbi, mobilizohen fuqishëm

Të shtunën me fillim nga ora 13:00, zhvillohet derbi i madh ndërmjet Ballkanit dhe Dritës.

Do të jetë kjo përballje direkte e dy skuadrave të cilat kryesojnë në tabelë pas 12 xhirove, Drita me 22 pikë, ndërsa Ballkani një më pak, shkruan Gazeta Olle.

Tifozët e zjarrtë të Ballkanit, ‘Xhebrailat’ kërkojnë mobilizim total për këtë derbi, duke i ftuar të bashkohen të gjitha lagjet e qytetit.

Postimi i plotë i ‘Xhebrailave’:

Mobilizim Total
Ftojmë të gjitha lagjet e të gjitha mahallat.

Të Shtunën na vjen FC Drita në Suharekë, ndeshje mjaftë e rëndësishme, andaj arsye për mungesë nuk ka.
Xhebrailat prej orës 12:00 mblidhem tek fan clubi, ku dhe do shpërndahen biletat.
Merre Shokun e hajde ntribin.
E Shtune : 06 Nëntor
FC BALLKANI vs FC Drita
Ora 12:00 – Fan Clubi i Xhebsave
#hajdeBALLKAN

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *