Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Arsenali ka marrë një lajm pozitiv gjatë ditës së shtunë pasi mesfushori Granit Xhaka është rikthyer në stërvitje të plota me skuadrën.

Xhaka parashikohej të mos luante deri në vitin 2022, megjithatë ai ka bërë një progres të jashtëzakonshëm, duke u rikthyer shumë më të shpejtë se që është pritur.

Menaxheri i Arsenalit, Mikel Arteta ka treguar se kur do të jetë i aftë për të filluar ndeshjen pas rikthimit në stërvitje.

“Këtë javë ai ka përparuar sërish në një nivel tjetër, dhe nesër do të vlerësojmë se si është, do të bisedojmë me të dhe do të vendosim se kur është momenti më i mirë për të filluar.

I pyetur nëse do të ishte një nxitje rikthimi i Xhakës: “Po, do të jetë dhe na mungon, ai është një nga liderët tanë, një nga lojtarët e vjetër që i shton diçka shumë të vlefshme skuadrës dhe shpresojmë se mund ta kthejmë atë së shpejti”, ka theksuar menaxheri spanjoll.

Related posts
Sport

Distria Krasniqi mëson kundërshtaren për finale – kjo është koha dhe mënyra si mund ta ndiqni finalen

Show BizzSport

Kjo është befasia që Cristiano ia bë Georginën në mes të Dubait

Sport

Me dy gola të shënuar mbyllet ndeshja miqësore Llapi – Neftchy

Sport

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Leave a Reply

Your email address will not be published.