Sport

Xhaka ka disa fjalë pak ditë përpara fillimit të Premierligës

Granit Xhaka ishte i lidhur me një kalim te klubi i Romës në këtë merkato, mirëpo në fund një gjë e tillë nuk ndodhi.

Së fundmi, kapiteni i Zvicrës ka postuar një fotografi në llogarinë e tij zyrtare me mbishkrimin: “Po përfundojmë përgatitjet”, shkruan Gazetasheshi.com

Ky si një mesazh se ai dhe skuadra londineze janë të gatshëm për të filluar kampanjën e re të Premierligës.

Ndeshja e parë e “Topçinjëve” në Ligën Angleze do të jetë ndaj Brentford më 13 gusht.

Xhaka, pas një ecurie shumë të mirë me Zvicrën pritet që të startojë nga fillimi në këtë ndeshje.

Postime të ngjajshme
Sport

"Efekti" Berisha rriti vlerën e Prishtinës, tani bardhekaltërit bëhen klubi më i shtrenjtë në Kosovë!

Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane