Sport

Xhaka e përshkruan sezonin e tij, nga përplasja me tifozët te trofeu i FA Cup

Arsenali fitoi dje Kupën FA për edicionin 2019/2020. “Topçinjtë” triumfuan me shifrat 2:1 ndaj Chelseat në finale.

Granit Xhaka luajti gjatë gjithë takimit dhe bëri një paraqitje të mirë për Arsenalin.

Ai ka thënë se ky trofe është i rëndësishëm për të gjithë klubin.

“Çfarë sezoni! Me ulje dhe ngritje! Me besim në vetvete dhe në këtë skuadër, mund të bësh gjithçka! Ky trofe është shumë i rëndësishëm për të gjithë ne, të gjithë klubin. Por, është gjithashtu për të gjithë që na kanë përkrahur! Faleminderit!”, ka shkruar Xhaka në rrjetin social “Facebook”.

Was für eine Saison! Mit Höhen und Tiefen! Mit dem Glauben an sich selbst und dieses Team kann man alles erreichen!!…

Posted by Granit Xhaka on Sunday, 2 August 2020

 

Postime të ngjajshme
Sport

Rikthehet Europa League, sot zhvillohen katër ndeshje interesante

Sport

Flasin statistikat: Amir Rrahmani më i miri në Serie A

Sport

Rikthimi i Ligës së Kampionëve: Gjithçka që duhet të dini

Sport

‘Lutuni për Libanin’ – yjet shqiptarë të futbollit reagojnë në rrjete sociale për tragjedinë